FAQ

Objawy stresu są różnorodne. Niektóre z nich są oczywiste: trzęsienie się podczas burzy, chowanie się podczas fajerwerków, niszczenie przedmiotów przez psa, kiedy zostaje sam w domu. Niektóre jednak nie są tak oczywiste i często błędnie interpretowane. Czy wiesz, że ziewanie, oblizywanie warg, a nawet machanie ogonem to również powszechne oznaki stresu?

Kamizelka może być stosowana codziennie na każdym psie. Wypróbuj ją najpierw, gdy Twój pies jest zadowolony i zrelaksowany, aby od początku budować pozytywne skojarzenia. Jeśli wiesz, że zbliża się stresujące wydarzenie, załóż ją tuż przed jego rozpoczęciem.

ThunderShirt wywiera delikatny i stały nacisk na ciało Twojego pupila, pomaga ukoić psa, tak jak otulanie wpływa na niemowlę. Ten delikatny nacisk na psa jest pomocny dla ponad 80% pupili*.
*2011 ThunderShirt® Dog Anxiety Survey.

Nie ma specjalnego szkolenia, ale należy pamiętać, aby stosować kamizelkę zgodnie z instrukcją.

Większość osób twierdzi, że ich psy bardzo lubią nosić swoje ThunderShirty. Zalecamy zdejmowanie ThunderShirt co jedną do dwóch godzin przez pierwsze kilka razy, aby upewnić się, że dobrze pasuje, a Twój zwierzak jest zadowolony. Podrażnienia lub inne problemy są bardzo rzadkie, ale zawsze lepiej być ostrożnym. Zawsze zdejmuj ThunderShirt co najmniej dwa razy dziennie, jeśli używasz go przez dłuższy czas.

Stoimy za naszym produktem! ThunderShirt jest doskonałym rozwiązaniem dla większości psów cierpiących z powodu stresu. Wielu właścicieli już po pierwszym użyciu dostrzega korzyści w postaci uspokojenia psa. Inni mogą potrzebować dwóch lub trzech użyć ThunderShirt, aby zobaczyć rezultaty.
Nie wahaj się zapytać o wskazówki, które mogą pomóc Tobie… i Twojemu psu!

Po odpowiednim dobraniu rozmiaru i założeniu, Twój pies powinien czuć się bardzo komfortowo nosząc ThunderShirt. Problemy występują bardzo rzadko, ale jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki podrażnienia skóry lub fizycznego dyskomfortu, przerwij stosowanie i skontaktuj się z nami.

ThunderShirt wykonany jest z wytrzymałej, nadającej się do prania tkaniny. Można ją prać w zwykłym cyklu zimnego prania. Upewnij się, że wszystkie rzepy są połączone, aby uniknąć ryzyka, że złapią inne tkaniny w praniu. Powieś do wyschnięcia.

Z wyjątkiem ekstremalnych warunków (32°C w słońcu), przegrzanie nie jest zazwyczaj problemem przy stosowaniu ThunderShirt. Psy chłodzą się głównie przez pysk i łapy, a ThunderShirt jest wykonany z cienkiej, oddychającej tkaniny.

Podczas zakładania ThunderShirt na samca, paski, które przechodzą w okolicy brzucha nie powinny zakrywać ani uciskać genitaliów. Jeżeli ThunderShirt ociera się o genitalia, może dojść do podrażnienia. Jeśli to zauważysz, natychmiast zdejmij ThunderShirt. Spróbuj mniejszego rozmiaru lub skontaktuj się z nami, aby uzyskać inne rekomendacje.

Możesz spróbować połączyć ThunderShirt i ADAPTIL Spray. Wystarczy, że 15 minut przed założeniem ThunderShirta na psa rozpylisz ADAPTIL Spray na ThunderPatchu.