Jak uspokoić psa podczas głośnych dźwięków

Nagłe huki i jasne, migające światła fajerwerków są stresujące dla wielu psów. Burze przynoszą nieprzewidywalne grzmoty i psy mogą zacząć czuć niepokój, zanim zdamy sobie sprawę, że burza jest w drodze. Nawet dźwięk odkurzacza może spowodować stres u psa.

Nie ma nic gorszego niż widzieć, jak Twoje słodkie futrzane maleństwo chodzi, dyszy i trzęsie się podczas głośnych dźwięków. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc uspokoić psa, gdy jest eksponowany na głośne dźwięki. Dołącz do milionów innych rodzin, które otulają swoje psy miłością przy pomocy Thundershirt.

5 najważniejszych wskazówek

1. Stwórz spokojną przestrzeń

  • Stwórz w swoim domu bezpieczną przestrzeń, w której pies lubi spędzać czas. Niech będzie ona wygodna dzięki legowisku i jego ulubionym rzeczom. Możesz uczynić to miejsce bardziej przytulnym, przykrywając je również kocami.
  • Włącz biały szum (w internecie możesz znaleźć specjalne aplikacje), aby spróbować zagłuszyć część hałasu – włączenie telewizora lub radia też może pomóc. Możesz wypróbować muzykę relaksacyjną dla psa, którą znajdziesz na naszym kanale Adaptil na YouTube:
  • Zaciągnij żaluzje/ zasłony, ponieważ błyskawice czy błyski fajerwerków również mogą przerażające. Upewnij się, że drzwi i okna są zamknięte.

2. Wypróbuj ThunderShirt

  • ThunderShirt zapewnia delikatny, kojący nacisk wokół tułowia psa, pomagając złagodzić jego niepokój
  • ThunderShirt pomógł już milionom psów na całym świecie.

3. Postaraj się odwrócić uwagę

  • Odwróć uwagę psa od głośnych dźwięków poprzez zabawę, gryzaki lub spędzenie z nim czasu. Twoja obecność wpłynie na niego uspokajająco.

4. Zasłoń okna – zaciągnij zasłony/żaluzje

  • Większość psów boi się nagłych głośnych odgłosów burzy, ale mogą też się bać błyskawic, deszczu i wiatru, więc zasłoń okna, aby weyeliminować nagłe błyski.

5. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii

  • Jeśli żaden z powyższych sposobów całkowicie nie uspokoi Twojego psa i nadal będzie on wydawał się strapiony podczas głośnych dźwięków, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania dodatkowej pomocy.